روف گاردن را می توان تکنولوژی مدرنی دانست که اسم دیگر آن سقف سبز می باشد. بیشتر افراد از آن برای تراس و پشت بام خانه خود استفاده می کنند.

از این تکنولوژی بیشتر در بافت شهری استفاده می شود چراکه در این بافت مناظر طبیعی کم تری وجود دارد. گیاهان سبز، آلاچیق، مبلمان باغی، سایبان، آبنما و… از جمله مواردی هستند که به عنوان روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرند.

مزیت های استفاده از روف گاردن

زمانی که از آن برای خانه خود استفاده می کنید درواقع آلودگی هوا را کاهش می دهید و به پاکسازی هرچه بیشتر هوا و محیط اطراف خود کمک می کنید. هم چنین با استفاده از انواع روف گاردن های مختلف به کنترل کردن دما و استفاده مناسب از آب باران کمک خواهید کرد.

از دیگر مزیت هایی که استفاده از روف گاردن های مختلف با طراحی های مختلف و گیاهان گوناگون می تواند باعث آن باشد زیباتر جلوه دادن نمای ساختمان و شهر می باشد.

زمانی که از این تکنولوژی برای خانه خود استفاده می کنید باعث رشد گونه های گیاهی مختلف و بسیاری از محصولات مورد نیاز خود نظیر انواع میوه و سبزیجات خواهید شد.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که حیوانات خانگی دارید روف گاردن می تواند محل زندگی مناسبی برای آن ها باشد.

هم چنین با استفاده از آن می توانید بخشی از فضای خانه خود را که استفاده ایی از آن نمی کنید به محلی مناسب با طراحی زیبا برای استفاده خود تبدیل نمایید و محل مناسبی در خانه برای اوغات فراغت و استراحت خود داشته باشید.

نظافت را به پاکان بهان بسپار

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *